| 3.06 Acre, Selling Land With Draft Plan Approved Subdivision. A Topographical Survey Has Been Done .A Composite utility Plan ,Electrical Engineering Design and Civil Engineering Design is in Progress . Geotechnical is Completed . Half Of The E.S.A is Done and Other is In Progress . TIS Has Been Initiated, One Fourth of Architectural + Planning is Completed and Still in Progress . Consists Of 11 Detached Homes and 13 Townhomes Available in Downtown grand Valley . Premium Lots Of 40,50,60 feet Townhouses , 11 On Site Parking Spots for Guests. Close to Grand Valley River |
| Price | $3,999,999 |
| Taxes: | $4617.50 |
| Tax Type: | Annual |
| Occupancy: | Vacant |
| Address: | 20 Scott St , East Luther Grand Valley, L9W 5X3, Ontario |
| Postal Code: | L9W 5X3 |
| Province/State: | Ontario |
| Legal Description: | Lots A & B, Part Lot C Plan 29A |
| Lot Size: | 166.32 x 341.32 (Feet) |
| Directions/Cross Streets: | Scott St and Crozier St |
| Category: | Designated |
| Total Area: | 3.06 |
| Total Area Code: | Acres |
| Financial Statement: | N |
| Franchise: | N |
| Sprinklers: | N |
| Central Air Conditioning: | N |
| Elevator Lift: | None |
| Sewers: | None |
| Water: | Well |
| Although the information displayed is believed to be accurate, no warranties or representations are made of any kind. |
| HOMELIFE MAPLE LEAF REALTY LTD. |
|
|
| Book Showing | Email a Friend |
| Type: | Com - Land |
| Area: | Dufferin |
| Municipality: | East Luther Grand Valley |
| Neighbourhood: | Grand Valley |
| Lot Size: | 166.32 x 341.32(Feet) |
| Tax: | $4,617.5 |