| Industrial corner lot on a busy street, perfect for retail exposure. Great location. Close to Kitchener and Waterloo. Easy access to Hwy 8. Land can be used for outdoor storage, transportation operation, distribution, and more. |
| Price | $599,000 |
| Taxes: | $2339.74 |
| Tax Type: | Annual |
| Assessment Year: | 2024 |
| Occupancy: | Partial |
| Address: | 206 Arnold St , Wilmot, N3A 2C7, Ontario |
| Postal Code: | N3A 2C7 |
| Province/State: | Ontario |
| Legal Description: | PLAN 532 A LOTS 264 AND 265 PT LOT 263 C |
| Lot Size: | 179.82 x 80.05 (Feet) |
| Directions/Cross Streets: | Waterloo/Arnold |
| Category: | Designated |
| Use: | Industrial |
| Total Area: | 13336.47 |
| Total Area Code: | Sq Ft |
| Sewers: | Septic Avail |
| Water: | Municipal |
| Although the information displayed is believed to be accurate, no warranties or representations are made of any kind. |
| RE/MAX REAL ESTATE CENTRE INC. |
|
|
| Book Showing | Email a Friend |
| Type: | Com - Land |
| Area: | Waterloo |
| Municipality: | Wilmot |
| Lot Size: | 179.82 x 80.05(Feet) |
| Tax: | $2,339.74 |