| Graphic design and printing business, has been successfully operating for nearly 20 years. Business includes various graphic product design, printing, documents, books, clothes, billboards, Business Card | Poster | Flyer | Brochure | Menu | Invoice, Magnets | Door Hanger | Pocket Folder ,flyer ,Sign | Sandwich Board ,Window / Vehicle Roll up Stand | Back Drop Banner Banner | Vinyl | Film,& more . over five thousands of long-term stable customers, Comply with immigration policy. Very low rent! Turnkey business! Very good reputation!!! **EXTRAS** Including all equipment, licenses, customer lists, design and special process technology, etc. and provide training |
| Price | $650,000 |
| Taxes: | $0.00 |
| Tax Type: | Annual |
| Occupancy: | Owner |
| Address: | 2220 Hwy7 West , Unit unit , Vaughan, L4K 1W7, Ontario |
| Apt/Unit: | unit |
| Postal Code: | L4K 1W7 |
| Province/State: | Ontario |
| Directions/Cross Streets: | JANE ST /HWY7 W |
| Category: | Without Property |
| Use: | Copy/Printing |
| Total Area: | 2100.00 |
| Total Area Code: | Sq Ft |
| Retail Area: | 2100 |
| Retail Area Code: | Sq Ft |
| Business/Building Name: | SIGN 4U PRINT |
| Financial Statement: | Y |
| Chattels: | Y |
| Franchise: | N |
| Days Open: | 6 |
| Hours Open: | 9-5 |
| Employees #: | 3 |
| Seats: | 0 |
| LLBO: | N |
| Heat Type: | Gas Forced Air Open |
| Central Air Conditioning: | Y |
| Water: | Municipal |
| Although the information displayed is believed to be accurate, no warranties or representations are made of any kind. |
| AIMHOME REALTY INC. |
|
|
| Book Showing | Email a Friend |
| Type: | Com - Sale Of Business |
| Area: | York |
| Municipality: | Vaughan |
| Neighbourhood: | Concord |