| Amazing Opportunity to Own Photo studio/Gift Store Operating In A Busy Retail Mall for over 10 years! Excellent Walk-In Clientele w/Lots of Repeat Customers. Excellent Google Reviews! Turn-Key Business. Priced to Sell, Owner is retiring, the listing price is including all the equipment and inventory.(the 3 desktop computers are not included) |
| Price | $35,000 |
| Taxes: | $0.00 |
| Tax Type: | T.M.I. |
| Occupancy: | Owner |
| Address: | 500 Rexdale Blvd , Unit K6A, Toronto, M9W 6K5, Ontario |
| Apt/Unit: | K6A |
| Postal Code: | M9W 6K5 |
| Province/State: | Ontario |
| Directions/Cross Streets: | Hwy27 & Rexdale |
| Category: | Without Property |
| Use: | Service Related |
| Total Area: | 1035.00 |
| Total Area Code: | Sq Ft |
| Retail Area: | 735 |
| Retail Area Code: | Sq Ft |
| Financial Statement: | N |
| Chattels: | Y |
| Franchise: | N |
| Days Open: | 7 |
| Hours Open: | 10am-7p |
| Employees #: | 0 |
| Seats: | 0 |
| LLBO: | N |
| Heat Type: | Gas Forced Air Closd |
| Central Air Conditioning: | Y |
| Water: | Municipal |
| Although the information displayed is believed to be accurate, no warranties or representations are made of any kind. |
| HOMELIFE NEW WORLD REALTY INC. |
|
|
| Book Showing | Email a Friend |
| Type: | Com - Sale Of Business |
| Area: | Toronto |
| Municipality: | Toronto |
| Neighbourhood: | West Humber-Clairville |