| A NAIL STATION (3) ARE AVAILABLE FOR SUB-LEASE IN A WELL-ESTABLISHED, FULLY OPERATIONAL BEAUTY SALON LOCATED ON A BUSY SILVER CREEK PLAZA WITH HIGH FOOR TRAFFIC AND A LOYAL CLIENTELLE. UNIT IS LOCATED ON THE UPPER FLOOR. LONG TERM OR MONTH TO MONTH LEASE OPTION AVAILABLE. WETHER YOU'RE A SEASONED SALON OWNER OR AN ASPRIRING ENTREPRENEUR, THIS IS YOUR CHANCE TO STEP INTO THE BEAUTY INDUSTRY AND MAKE A NAME FOR YOURSELF. |
| Price | $700 |
| Minimum Rental Term: | 12 |
| Maximum Rental Term: | 60 |
| Taxes: | $0.00 |
| Tax Type: | N/A |
| Occupancy: | Tenant |
| Address: | 680 Silver Creek Blvd , Unit 102A, Mississauga, L5A 3Z1, Ontario |
| Apt/Unit: | 102A |
| Postal Code: | L5A 3Z1 |
| Province/State: | Ontario |
| Legal Description: | 3 NAIL STATIONS AVAIABE FOR SUB-LEASE |
| Directions/Cross Streets: | CAWTHRA & SILVER CREEK BLVD |
| Category: | Multi-Use |
| Use: | Health & Beauty Related |
| Building Percentage: | N |
| Total Area: | 1083.00 |
| Total Area Code: | Sq Ft |
| Retail Area: | 1083 |
| Retail Area Code: | Sq Ft |
| Sprinklers: | Y |
| Heat Type: | Gas Forced Air Open |
| Central Air Conditioning: | Y |
| Water: | Municipal |
| Although the information displayed is believed to be accurate, no warranties or representations are made of any kind. |
| SUTTON GROUP - SUMMIT REALTY INC. |
|
|
| Book Showing | Email a Friend |
| Type: | Com - Commercial/Retail |
| Area: | Peel |
| Municipality: | Mississauga |
| Neighbourhood: | Mississauga Valleys |