| A hair station is available for sub-lease in well established, fully operational beauty salon located on a busy Silver Creek Plaze with high foot traffic and loyal clientele. Unit is located on the upper floor. Long term or month to month lease options available. hether you're a seasoned salon owner or an aspiring entrepreneur, this is your chance to step into the beauty industry and make a name for yourself! |
| Price | $1,200 |
| Minimum Rental Term: | 12 |
| Maximum Rental Term: | 60 |
| Taxes: | $0.00 |
| Tax Type: | N/A |
| Occupancy: | Tenant |
| Address: | 680 Silver Creek Blvd , Unit 102A, Mississauga, L5A 3Z1, Ontario |
| Apt/Unit: | 102A |
| Postal Code: | L5A 3Z1 |
| Province/State: | Ontario |
| Legal Description: | 4 Hair Stations Available |
| Directions/Cross Streets: | Cawthra / Silver Creek Blvd |
| Category: | Multi-Use |
| Use: | Health & Beauty Related |
| Building Percentage: | N |
| Total Area: | 1083.00 |
| Total Area Code: | Sq Ft |
| Office/Appartment Area: | 1083 |
| Office/Appartment Area Code: | Sq Ft |
| Retail Area: | 1083 |
| Retail Area Code: | Sq Ft |
| Sprinklers: | N |
| Heat Type: | Gas Forced Air Open |
| Central Air Conditioning: | Y |
| Elevator Lift: | None |
| Water: | Municipal |
| Although the information displayed is believed to be accurate, no warranties or representations are made of any kind. |
| SUTTON GROUP - SUMMIT REALTY INC. |
|
|
| Book Showing | Email a Friend |
| Type: | Com - Commercial/Retail |
| Area: | Peel |
| Municipality: | Mississauga |
| Neighbourhood: | Mississauga Valleys |