| Spacious 1800 Sq. Ft. open-concept unit ideal for a wide range of professional and service-oriented businesses. This well-designed space features a bright and welcoming waiting area, a functional reception space, and washrooms conveniently available for customer use. Located in a high-demand area of Vaughan with excellent accessibility and exposure, this unit offers an exceptional opportunity to establish or expand your business. Please note: Car detailing or related automotive uses are strictly prohibited. |
| Price | $3,750 |
| Minimum Rental Term: | 12 |
| Maximum Rental Term: | 12 |
| Taxes: | $10800.00 |
| Tax Type: | N/A |
| Occupancy: | Vacant |
| Address: | 600 Bowes Rd , Unit 39A, Vaughan, L4K 4A3, Ontario |
| Apt/Unit: | 39A |
| Postal Code: | L4K 4A3 |
| Province/State: | Ontario |
| Directions/Cross Streets: | Bowes Rd/Keele St |
| Category: | Multi-Unit |
| Use: | Other |
| Building Percentage: | N |
| Total Area: | 1800.00 |
| Total Area Code: | Sq Ft |
| Industrial Area: | 1800 |
| Office/Appartment Area Code: | Sq Ft |
| Financial Statement: | N |
| Chattels: | N |
| Franchise: | N |
| Sprinklers: | Y |
| Washrooms: | 1 |
| Outside Storage: | N |
| Rail: | N |
| Crane: | N |
| Clear Height Feet: | 0 |
| Truck Level Shipping Doors #: | 0 |
| Double Man Shipping Doors #: | 0 |
| Drive-In Level Shipping Doors #: | 0 |
| Grade Level Shipping Doors #: | 0 |
| Height Feet: | 14 |
| Heat Type: | Gas Forced Air Open |
| Central Air Conditioning: | Y |
| Elevator Lift: | None |
| Water: | Municipal |
| Although the information displayed is believed to be accurate, no warranties or representations are made of any kind. |
| RE/MAX MILLENNIUM REAL ESTATE |
|
|
| Book Showing | Email a Friend |
| Type: | Com - Industrial |
| Area: | York |
| Municipality: | Vaughan |
| Neighbourhood: | Concord |
| Tax: | $10,800 |
| Baths: | 1 |