| On the main Street of Renfrew sits this commercial building consisting of excellent mainstreet office space on the main level with 2 bachelor apts on the second level. Main street office space currently occupied by a financial planning firm. Nice bright office space including reception area, 4 offices and boardroom. Full basement is suitable for storage. On the upper level there are 2 bachelor apartments which are currently vacant. The rental market in Renfrew is very strong and both units could easily be be tenanted. |
| Price | $299,900 |
| Taxes: | $3771.00 |
| Tax Type: | Annual |
| Occupancy: | Tenant |
| Address: | 274 Raglan St South , Renfrew, K7V 1R4, Ontario |
| Postal Code: | K7V 1R4 |
| Province/State: | Ontario |
| Legal Description: | Pt Lot 2 in BLK B, PL 4 as in R405154 T/ |
| Lot Size: | 16.00 x 105.00 (Feet) |
| Directions/Cross Streets: | Raglan and Renfrew |
| Category: | Store With Apt/Office |
| Building Percentage: | Y |
| Total Area: | 2000.00 |
| Total Area Code: | Sq Ft |
| Office/Appartment Area: | 2000 |
| Office/Appartment Area Code: | Sq Ft |
| Retail Area: | 0 |
| Retail Area Code: | Sq Ft |
| Financial Statement: | N |
| Chattels: | N |
| Franchise: | N |
| Sprinklers: | N |
| Washrooms: | 3 |
| Outside Storage: | N |
| Heat Type: | Gas Forced Air Open |
| Central Air Conditioning: | Part |
| Water: | Municipal |
| Although the information displayed is believed to be accurate, no warranties or representations are made of any kind. |
| EXP REALTY |
|
|
| Book Showing | Email a Friend |
| Type: | Com - Store W/Apt/Office |
| Area: | Renfrew |
| Municipality: | Renfrew |
| Neighbourhood: | 540 - Renfrew |
| Lot Size: | 16.00 x 105.00(Feet) |
| Tax: | $3,771 |
| Baths: | 3 |