| This commercial space is located on a busy intersection in a fast-growing area. It's a great location for a restaurant, clinic offices, or any small business. A full set of restaurant equipment is included in the rent. All you'll need to do is move in. Please feel free to come by and take a look around. Easy showing. |
| Price | $3,000 |
| Minimum Rental Term: | 12 |
| Maximum Rental Term: | 120 |
| Taxes: | $0.00 |
| Tax Type: | Annual |
| Occupancy: | Vacant |
| Address: | 2222 ROUTE 500 OUEST Rd , The Nation, K0A 1W0, Ontario |
| Postal Code: | K0A 1W0 |
| Province/State: | Ontario |
| Legal Description: | PT LT 30 CON 6 CAMBRIDGE AS IN RR73658; |
| Lot Size: | 1111.00 x 1111.00 (Feet) |
| Directions/Cross Streets: | Take exit 79 of 417, turn left onto Rte 500W |
| Category: | Retail |
| Building Percentage: | Y |
| Total Area: | 2000.00 |
| Total Area Code: | Sq Ft |
| Retail Area: | 1500 |
| Retail Area Code: | Sq Ft |
| Area Influences: | Major Highway |
| Sprinklers: | N |
| Central Air Conditioning: | Part |
| Water: | Well |
| Although the information displayed is believed to be accurate, no warranties or representations are made of any kind. |
| HOME RUN REALTY INC. |
|
|
| Book Showing | Email a Friend |
| Type: | Com - Commercial/Retail |
| Area: | Prescott and Russell |
| Municipality: | The Nation |
| Neighbourhood: | 605 - The Nation Municipality |
| Lot Size: | 1111.00 x 1111.00(Feet) |