| *Second Level Office Space, Great Location & Access To Highways *No Exposure Onto Cawthra Rd *Public Transit Stop At Front Of Property *Deposit To Consist Of First, Last Gross Plus Security Equal To Last Month Gross Plus Hst *No Elevator/Lift **EXTRAS** *Deposit To Consist Of First, Last Gross Plus Security Equal To Last Month Gross Plus Hst |
| Price | $8.5 |
| Minimum Rental Term: | 36 |
| Maximum Rental Term: | 60 |
| Taxes: | $14.53 |
| Tax Type: | T.& O. |
| Assessment Year: | 2023 |
| Occupancy: | Vacant |
| Address: | 2399 Cawthra Rd , Unit 204A, Mississauga, L5A 2W9, Ontario |
| Apt/Unit: | 204A |
| Postal Code: | L5A 2W9 |
| Province/State: | Ontario |
| Directions/Cross Streets: | Cawthra Rd. North Of Queensway |
| Category: | Office |
| Building Percentage: | N |
| Total Area: | 1218.00 |
| Total Area Code: | Sq Ft |
| Office/Appartment Area: | 100 |
| Office/Appartment Area Code: | % |
| Industrial Area: | 0 |
| Office/Appartment Area Code: | % |
| Retail Area: | 0 |
| Retail Area Code: | % |
| Sprinklers: | Y |
| Heat Type: | Gas Forced Air Open |
| Central Air Conditioning: | Y |
| Elevator Lift: | None |
| Water: | Municipal |
| Although the information displayed is believed to be accurate, no warranties or representations are made of any kind. |
| Metropolis Realty Brokerage Corp. |
|
|
| Book Showing | Email a Friend |
| Type: | Com - Office |
| Area: | Peel |
| Municipality: | Mississauga |
| Neighbourhood: | Dixie |
| Tax: | $14.53 |