| Lotto Shop Located Inside Vaughan Mills Shopping Center, Very Popular And Globally Recognized Brand. Very high sales, Monthly Lotto Commission $8000 to $10,000. Variety sales monthly around $20,000. with high profit over 40%, Lease Term Until 2028 Plus 5 Years Option To Renew. Low Rent $7304.00 Including Tmi And Utilities, Easy To Operate, No experience needed. will train. Must see! |
| Price | $259,000 |
| Taxes: | $1.00 |
| Tax Type: | T.M.I. |
| Occupancy: | Tenant |
| Address: | 1 Bass Pro Mills Dr North , Unit K5A, Vaughan, L4K 5W4, Ontario |
| Apt/Unit: | K5A |
| Postal Code: | L4K 5W4 |
| Province/State: | Ontario |
| Directions/Cross Streets: | Rutherford/Vaughan Mills/Bass |
| Category: | Without Property |
| Use: | Convenience/Variety |
| Building Percentage: | N |
| Total Area: | 150.00 |
| Total Area Code: | Sq Ft |
| Retail Area: | 150 |
| Retail Area Code: | Sq Ft |
| Business/Building Name: | INS |
| Financial Statement: | Y |
| Chattels: | Y |
| Franchise: | Y |
| Days Open: | 7 |
| Hours Open: | 12 |
| Employees #: | 1 |
| Seats: | 1 |
| LLBO: | N |
| Sprinklers: | Y |
| Heat Type: | Gas Forced Air Closd |
| Central Air Conditioning: | Y |
| Water: | Municipal |
| Although the information displayed is believed to be accurate, no warranties or representations are made of any kind. |
| HOMECOMFORT REALTY INC. |
|
|
| Book Showing | Email a Friend |
| Type: | Com - Sale Of Business |
| Area: | York |
| Municipality: | Vaughan |
| Neighbourhood: | Vellore Village |
| Tax: | $1 |